Back to top

Vice Versa

  /    /  Vice Versa

Vice Versa

Rezydencja Vice Versa to nowa inwestycja mieszkaniowa na mapie Warszawy. Wysoki standard architektury w bezpośredniej okolicy, np. 19. Dzielnicy, zobowiązuje do nieprzeciętnego projektu i najwyższej jakości wykończenia. Istotną rolę pełni System Informacji Wizualnej (SIW), którego celem na wstępie jest przekazanie nazwy inwestycji — Vice Versa — a także nawigowanie po jej terenie w zakresie: patio z funkcjami wspólnymi, klatki schodowe, garaż podziemny, funkcje techniczne.

 

W tej prestiżowej przestrzeni zaproponowaliśmy rozwiązania wychodzące poza typową funkcjonalność wayfindingu. Elementom przestrzeni wspólnej nadaliśmy formę współczesnej rzeźby przestrzennej. Stal nierdzewna gięta po obrysie liternictwa o delikatnych proporcjach, odcina się od tła kontrastowym kolorem. Wystające elementy przekazują informacje o funkcji, jednocześnie tworząc swoiste logo danej strefy — przykładowo napis ROWERY zintegrowany z autorskim piktogramem rowerzysty. Przestrzenność napisów otworzyła drogę do gry światłem — wieczorne oświetlenie wydobywa formę, a rzeżby rzucają dynamiczne promieniste cienie.

 

Projekt SIW opiera się na indywidualnej typografii — współczesnej, eleganckiej, szalenie nieoczywistej i maksymalnie wpasowanej w kontekst architektury i i jej detali. Powtarzający się w architekturze motyw skośnych elementów (np. metalowe balustrady, brama), zaczerpnięty z inicjałów nazwy inwestycji (V-V), odnalazł kontynuację w cienkim liternictwie w logotypie naszego autorstwa i kolejnych napisach. Zaokrąglone narożniki słupów i lokali usługowych w podcieniach przeniesiono twórczo do liternictwa w postaci zaokrągleń i wypełnienia narożników.

 

Generalnym Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax. Oznakowanie wykonała firma Mapalu z Redy.

 

Inwestor:

Architekt:

Lokalizacja:

Warszawa

Rok:

2020

Category:

d
Follow us